Upravit stránku

OSCAR-ovy letní novinky 2019

I v době letního volna OSCAR připravuje společně s Veletrhy Brno, a. s. (dále jen „BVV“) podzimní výstavu obytných vozidel a doplňků - CARAVANING Brno 2019 tak, aby i ten letošní ročník přinesl novinky, které budou zejména pro návštěvníky přínosem.

Do sekce "Rady a zkušenosti" byla vložena první část článku k problematice rychlosti jízdy obytných vozidel.

Výborná informace pro caravanisty

Právě jsem obdržel z poslanecké sněmovny informaci o řešení návrhu 47 poslanců k zákazu jízdy v levém pruhu dálnice po kolapsu na D1 v prosinci 2018, a proto bych Vás rád informoval o výsledku jednání v poslanecké sněmovně parlamentu (PSP).

Zákaz jízdy kamionů a caravanisté

I v měsíci prosinci 2018, tak, jak se stávalo každoročně již mnohokrát, napadl na českou krajinu sníh. Někde více, někde méně, bylo to tak již mnohokrát. V prosinci uvedeného roku zapadla sněhem i dálnice D1, zejména na Vysočině, kde bývá sněhu vždy hodně a dálnici postihla katastrofa ve formě její neprůjezdnosti. Důvodem byl obvyklý počet kamionů na neuklizené a neupravené dálnici, čímž došlo k zablokování všech pruhů i zásluhou nedokončené rekonstrukce D1 právě na Vysočině.

Následně se hodně lidí, funkcionářů různých úrovní, institucí a organizací začalo zabývat kolonami na D1.

CARAVANING Brno 2018 se již rychle blíží

Letošní, již 16. ročník mezinárodního veletrhu obytných vozidel, jejich vybavení, příslušenství a také nabídky cestovatelských možností „CARAVANING Brno 2018“ opět obsadí dva pavilony – „P“ a „F“ i další přilehlé venkovní plochy.

Srpnové novinky a informace

Jak jsem návštěvníkům těchto stránek nedávno slíbil, obsah webu sdružení se skutečně změnil. Hlavní důraz byl dán na sekci „Rady a zkušenosti“ kde je již uveřejněno více než deset tabulek, článků a údajů pro caravanisty nejen před odjezdem na dovolenou.

Web sdružení byl propojen přímo s profilem sdružení na sociální síti FACEBOOK  (www.facebook.com/sdov.oscar) a také byla vytvořena skupina pro přátele campingu a caravaningu pod názvem CARAVANING.

Co vám nabídne nový web OSCAR-a

Po změně systému webových stránek sdružení OSCAR na responzivní, které se zobrazují nyní správně na displeji PC, notebooku, na tabletu i mobilního telefonu  současně dochází i ke změně obsahu jednotlivých stránek.

OSCAROVY nejnovější novinky

Od konce letošního května již budete po zadání webové adresy www.os-oscar.cz otevírat nově upravené tzv. responzivní webové stránky. Znamená to, že se jejich zobrazení změní při použití různého druhu zobrazujícího displeje – od desktopu, přes tablet až po mobilní telefon.

OSCAR v roce 2017 a dále ...

Při bilancování roku 2017 byly rozhodující výsledky v hlavních činnostech sdružení. Jedním z hlavních úkolů bylo řešení současné situace v platbách mýtného u obytných automobilů s největší povolenou hmotností nad 3.500 kg. Tento problém řešilo sdružení v zastoupení několika dalších organizací více než čtyři roky. Během mnoha jednání na Ministerstvu dopravy s mnoha ministry (za poslední období se jich vystřídalo až 8) bylo dosaženo dohody poté, co zástupci sdružení prokázali úředníkům ministerstva, že příčinou stavu v platbách mýtného v ČR byla špatně uzavřená smlouva na provozování mýtného systému se společností Kapsch. Poslední ministr propustil z úřadu úředníky, se kterým OSCAR dohodu dojednal a po několikadenním pobytu v úřadu celou dohodu bez znalostí podrobností šmahem pera zrušil. Pro informaci – ČR má jako jediná země EU jednu kategorii pro automobily nad 3,5 t bez ohledu, zda slouží k podnikání či ne, zda vezou náklad 4,0 t nebo 40 t.
Naopak, příkladem velmi dobré spolupráce a vzájemného respektování je příprava a provedení jubilejního, již 15. ročníku mezinárodního veletrhu obytných vozidel a jejich příslušenství CARAVANING Brno. Na rekordních 15.000 m2  výstavní plochy byla ve dvou pavilonech prezentována obytná vozidla posledního modelového roku za velkého zájmu návštěvníků. Tento veletrh patří mezi několik výstavních akcí, které mají rostoucí trend, obdobně, jako i výstava  FOR CARAVAN v Praze na jaře 2017. Spolupráce organizátorů a sdružení OSCAR vyústila ve všech oblastech zabezpečení veletrhu včetně doprovodného programu ve spokojenost jak vystavovatelů, tak i návštěvníků. Svoji spokojenost s obsahem a rozsahem akce vyjádřili i zástupci výrobců obytných vozidel ze zahraničí, protože jak známo, v ČR není výrobce obytných vozidel v tom pravém slova smyslu.
V začátku roku 2018 budou přepracovány webové stránky sdružení na tzv. responzivní, které budou i díky novému obsahu dosažitelnější z mobilních zařízení. Cílem je, aby byly blíže těm, kteří je sledují často a nejen k získání vstupenky na výstavu koncem roku.
Současně již nyní se připravuje další jednání k mýtnému s „novou vládou“ a zajištění odborné části výstav obytných vozidel, na kterých se opět sejdeme.
Příznivcům campingu a caravaningu přeje OSCAR úspěšný rok 2018, bezpečné  příjemné cestování.

Nahoru