Upravit stránku

V první řadě je to příprava doprovodného programu, který se letos vrací do svého původního formátu s programem i pro první den výstavy - na čtvrtek. Na tento den OSCAR společně s BVV pozval i nynějšího ministra dopravy, pana Kremlíka, který byl požádán také o převzetí záštity nad výstavou. Pan ministr zatím neodpověděl, ale předběžně předpokládáme besedu s ním na téma mýtného poplatku pro obytné automobily nad 3,5 t a bezpečnosti provozu.

 

Současně s panem ministrem byl pozván i pan poslanec Kolovratník, místopředseda hospodářského výboru PSP, se kterým si v pátek dopoledne mohou návštěvníci promluvit o stejném tématu - zejména mýtném.

Proto by bylo vhodné, připravit si pro oba politiky racionální dotazy k racionální a věcné diskusi.

 

Doprovodný program bude ale pestřejší a bude obsahovat i další témata odborná a také ta cestovatelská, při kterých budete moci získat nové „cestovatelské“ impulzy, takže přijeďte již ve čtvrtek.

V poslední době dostávám hodně dotazů k problematice největších povolených rychlostí u obytných vozidel jak v ČR, tak i v zahraničí.

 

Proto jsem zpracoval dva články k tomuto tématu, ten první, již právě zveřejněný, pojednává o obecních a specifických aspektech rychlosti jízdy s OV.

 

Ve druhém dílu již budou uvedeny konkrétní údaje o povolených rychlostech jak pro caravany, tak i pro obytná auta do i nad 3,5 t v zemích Evropy. Ti, kdož jsou často na webu OSCAR-a, vědí, že v sekci „RADY a ZKUŠENOSTI“ je již zveřejněn přehled povolených rychlostí na grafickém podkladu. Druhá část článku bude ale přehlednější s širším obsahem.

V této sekci mohou caravanisté najít mnoho dalších a užitečných informací pro své cesty.

 

Chcete-li získat přehled o novinkách v oblasti campingu a caravaningu, přijeďte do Brna na výstavu, kde budou vystaveny modely obytných vozidel pro rok 2020, které si také jako každoročně budete moci vybrat a zakoupit za veletržní ceny.

Nahoru