Upravit stránku

Po úspěšné výstavě jednání o mýtném

Výsledky právě skončeného 17. ročníku mezinárodního veletrhu obytných vozidel a jejich doplňků a příslušenství - CARAVANING Brno 2017 potvrdily předchozí prognózu růstu počtu vystavovatelů i návštěvníku, kteří tak mohli shlédnout poslední novinky tohoto oboru, rostoucího na celém světě.  Pro české zájemce o obytná vozidla a jejich užívání je pozitivním jevem stejný trend, který je již delší dobou doma i na českém trhu.

OSCAR-ovy letní novinky 2019

I v době letního volna OSCAR připravuje společně s Veletrhy Brno, a. s. (dále jen „BVV“) podzimní výstavu obytných vozidel a doplňků - CARAVANING Brno 2019 tak, aby i ten letošní ročník přinesl novinky, které budou zejména pro návštěvníky přínosem.

Do sekce "Rady a zkušenosti" byla vložena první část článku k problematice rychlosti jízdy obytných vozidel.

Výborná informace pro caravanisty

Právě jsem obdržel z poslanecké sněmovny informaci o řešení návrhu 47 poslanců k zákazu jízdy v levém pruhu dálnice po kolapsu na D1 v prosinci 2018, a proto bych Vás rád informoval o výsledku jednání v poslanecké sněmovně parlamentu (PSP).

Zákaz jízdy kamionů a caravanisté

I v měsíci prosinci 2018, tak, jak se stávalo každoročně již mnohokrát, napadl na českou krajinu sníh. Někde více, někde méně, bylo to tak již mnohokrát. V prosinci uvedeného roku zapadla sněhem i dálnice D1, zejména na Vysočině, kde bývá sněhu vždy hodně a dálnici postihla katastrofa ve formě její neprůjezdnosti. Důvodem byl obvyklý počet kamionů na neuklizené a neupravené dálnici, čímž došlo k zablokování všech pruhů i zásluhou nedokončené rekonstrukce D1 právě na Vysočině.

Následně se hodně lidí, funkcionářů různých úrovní, institucí a organizací začalo zabývat kolonami na D1.

CARAVANING Brno 2018 se již rychle blíží

Letošní, již 16. ročník mezinárodního veletrhu obytných vozidel, jejich vybavení, příslušenství a také nabídky cestovatelských možností „CARAVANING Brno 2018“ opět obsadí dva pavilony – „P“ a „F“ i další přilehlé venkovní plochy.

Srpnové novinky a informace

Jak jsem návštěvníkům těchto stránek nedávno slíbil, obsah webu sdružení se skutečně změnil. Hlavní důraz byl dán na sekci „Rady a zkušenosti“ kde je již uveřejněno více než deset tabulek, článků a údajů pro caravanisty nejen před odjezdem na dovolenou.

Web sdružení byl propojen přímo s profilem sdružení na sociální síti FACEBOOK  (www.facebook.com/sdov.oscar) a také byla vytvořena skupina pro přátele campingu a caravaningu pod názvem CARAVANING.
Nahoru